FOTOT/ Mbërrin në portin e Vlorës anija kroçere ‘E bukura e Adriatikut’ me 146 turistë

Plot 167 turistë nga vende të ndryshme të Europës dhe Botes kanë mbërritur mëngjesin e kesaj te premteje, 29 shtator, në portin e Vlores me kroceren “ La belle dell Adriatik”. Krocera do të qëndrojë nje dite ne Vlore ndersa turistët veç qytetit bregdetar do të vizitojnë edhe Beratin e Apoloninë.

Krocera ka mbërritur në Vlorë nga Dubrovniku dhe pas qëndrimit 24 orë në vendin tonë do të lundrojë drejt Korfuzit.

 “Sot kanë ardhur 167 turistë nga dhe do të vizitojnë Beratin dhe Apoloninë dhe kthimin këtu. Janë interesuar dhe për Vlorën, por për momentin është kjo guidë. 70 për qind janë francezë por ka dhe nga Gjermania, Holanda,etc”, u shpreh Vilson Dardha agjent turistik.

“Jam nga Gjermania. Vij për herë te parë dhe jam e impresionuar me bukuritë e qytetit, detin. Më pëlqen shumë. Jemi grup i madh shoqëror që po zhvillojmë tur në disa vende të Mesdheut, tha një turiste.

“Jam nga Belgjika eshte hera e dytë qe vij ne Vlorë. Me pelqen te rikthehem sepse është vendi i bukur, ka plot histori. Njerëzit mikritës dhe ushqimi i shijshëm. Vend i bukur dhe cdo gjë perfekte”, u shpreh një tjeter.

Qyteti i Vlorës gjatë sezonit veror ishte destinacioni më i preferuar i të huajve.

.

M.T/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Media franceze EnVols: Zbuloni Ksamilin, plazhi më i bukur në Shqipëri

Media franceze EnVols: Zbuloni Ksamilin, plazhi më i bukur në Shqipëri