Mbi 10 mijë dollarë të shpërndara në autostradën e Kilit! Hajdutët i hodhën gjatë ndjekjes nga policia

Mbi 10 mijë dollarë të shpërndara në autostradën e Kilit! Hajdutët i hodhën gjatë ndjekjes nga policia

Vjedhja e një dyqani përfundoi në shpërndarjen e parave në një autostradë në Kili. Sipas mediave lokale, hajdutët vodhën 10 milionë pesos kilian (10.300 dollarë), por gjatë ndjekjes nga policia, cantën e hodhën në rrugë, ku u përhapën paratë.  

Qëllimi duket se ishte të shpërqendronin policinë, por kishte disa makina që ishin vënë në ndjekje të tyre. Pasi paratë u mblodhën nga policia, 6 persona ranë në pranga.

Ndërkohë pronari i dyqanit nuk pësoi dëmtime gjatë vjedhjes së parave.

Policia duke mbledhur paratë në rrugë

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Shtatë ekonomistët më të mëdhenj të historisë dhe si ndikojnë ende sot idetë e tyre

Shtatë ekonomistët më të mëdhenj të historisë dhe si ndikojnë ende sot idetë e tyre