Mbi 2 mijë pushues kanë marrë ndihmë në qendra shëndetësore verore! Ministrja: Garantojmë shërbim 24 orë

Mbi 2 mijë pushues kanë marrë ndihmë në qendra shëndetësore verore! Ministrja: Garantojmë shërbim 24 orë

Qendra Shëndetësore Verore

Mbi 2 mijë pushues, mes tyre 450 turistë të huaj, kanë marrë shërbim në kohë, me cilësi dhe pa pagesë në qendrat shëndetësore të hapura posaçërisht për shëndetin dhe sigurinë e qytetarëve përgjatë sezonit turistik.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se në 29 qendra shëndetësore në zonat turistike bregdetare dhe malore garantohet shërbimi shëndetësor me mjekë dhe infermierë të kualifikuar.

“Urgjenca Kombëtare është në gatishmëri për çdo emergjencë shëndetësore”, theksoi ajo në rrjetet sociale.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

‘Ukraina s’ dorëzohet’, Zelensky presidenti që nuk tërhiqet! Rreth e qark botës, nga takimi i parë në SHBA te vizita sot në Tiranë

‘Ukraina s’ dorëzohet’, Zelensky presidenti që nuk tërhiqet! Rreth e qark botës, nga takimi i parë në SHBA te vizita sot në Tiranë