Mbijetuan për 40 ditë në xhunglën e Kolumbisë, ja sesi ia dolën 4 fëmijët

Mbijetuan për 40 ditë në xhunglën e Kolumbisë, ja sesi ia dolën 4 fëmijët

Detaje të reja janë zbuluar nga ‘mrekullia’ e ndodhur në një xhungël të Kolumbisë ku u gjetën shëndoshë e mirë katër fëmijët të cilët i kishin shpëtuar një aksidenti ajror dhe kishin mbijetuar për 40 ditë me rradhë.

Sa i takon pikëpyetjeve të ngritura mbi mënyrën sesi në moshë aq të vogël fëmijët kanë mbijetuar për 40 ditë, udhëheqësi i një fisi indigjen tha se ata janë rriur nga gjyshja e tyre që e njihte mirë zonën. Ndërsa motra e madhe Lesly, 13 vjeç është kujdesur për vëllezërit e saj duke u dhënë të hanin çdo frut që shihnin në xhungël. Kjo teori është konfirmuar nga gjetjet e frutave të kafshuara përgjatë rrugës. Kjo ka bërë që të miturit të mbijetojnë për një kohë kaq të gjatë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/Ndodh mrekullia! 4 fëmijë i mbijetojnë aksidentit ajror dhe gjenden të gjallë pas 40 ditësh në xhunglën kolumbiane


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i