Mbrëmja në një klub të Italisë kthehet në makth për 16-vjeçaren! Abuzuan seksualisht me të miturën, arrestohen 2 shqiptarët në Siena

Mbrëmja në një klub të Italisë kthehet në makth për 16-vjeçaren! Abuzuan seksualisht me të miturën, arrestohen 2 shqiptarët në Siena

Foto ilustruese

ITALI- Dy shqiptarë, 22 dhe 32 vjeç, identitet e të cilëve ende nuk bëhen të ditur janë arrestuar në Itali nën akuzën e përdhunimit në grup ndaj një vajze të mitur, 16 vjeçe në Siena.

Nga hetimet e kryera rezultoi se pas një nate të kaluar në një klub të njohur në Valdelsa, mes konsumimit të drogës dhe alkoolit, duke përfituar nga gjendja e dehur në të cilin ishte vajza e mitur, dyshohet se kanë abuzuar seksualisht me të brenda një makine, e cila ishte e parkuar jo shume larg hyrjes se klubit.

Vajza e re, pas dhunës së pësuar, më pas është shoqëruar nga vetë dhunuesit pranë shtëpisë së saj dhe është lënë aty në kushte të këqija psikofizike.

Pas denoncimit të vajzës në komisariatin e Poggibonsit, kanë nisur hetimet, të koordinuara nga prokurori publik në Gjykatën e Sienës, të cilat kanë çuar në identifikimin e dy të dyshuarve.  Pas arrestimit, dy të shqiptarët u dërguan në burgun Santo Spirito në Siena, në pritje të arrestit të shtëpisë, me aplikimin e byzylykut elektronik.

Policët kontrolluan shtëpitë e tyre në kërkim të telefonave e rrobave të veshura natën e ngjarjes. Gjatë kontrolleve, ata gjetën dhe një lëndë narkotike në shtëpinë e njërit prej dy të dyshuarve.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Treshi: 25/11/2022 16:17

  SHQIPTARIT VIJAT E KUQE JA MBA VEC KANUNI. PERMENI KANUNIN SHQIPTARIT DHE RRI SI NUSE BUKUR E MBULUME ME THES MAJ MAGJARIT.

  Përgjigju
 • Italiano vero: 25/11/2022 09:07

  Ne pritje te arrestit te shtepise.... hajde italiano leshit per ligje qe Ke.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Egnatia siguroi finalen, Edlir Tetova: Vllaznia s'na vuri në presion! Thomas Brdaric: Fillim i keq për ne

Egnatia siguroi finalen, Edlir Tetova: Vllaznia s'na vuri në presion! Thomas Brdaric: Fillim i keq për ne