POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

"Mbretëreshës", pas këngës patriotike Hekuran Krasniqi sjell serenatën ritmike (Video)

Kantautori Hekuran Krasniqi

Këngëtari Hekuran Krasniqi ka publikuar këngën e tij më të re me titull “Mbretëreshës”. Ky prodhim muzikor ka ardhur në bashkëpunim me Vullnet Zhuniqin, dhe është një serenatë tepër ritmike.

Kënga është përshtatur gjithashtu me një videoklip ku dy këngëtarët shfaqen në një performancë të veçantë, në përshtatje të tematikës së këngës. Për muzikën dhe tekstin është kujdesur vetë Krasniqi. Kujtojmë që vetëm para pak ditësh me datë 28-nëntor, kantautori erdhi me një këngë patriotike me titull “Nëntori i gurit”.

fl.mi.
Komento