Mbreti Charles pret në ‘Buckingham Palace’ ambasadorin e Shqipërisë në Britaninë e Madhe

Mbreti Charles pret në ‘Buckingham Palace’ ambasadorin e Shqipërisë në Britaninë e Madhe

Mbreti Charles dhe ambasadori Uran Ferizi

Mbreti Charles III ka pritur në një takim në ‘Buckingham Palace’ ambasadorin e Shqipërisë në Britaninë e Madhe Uran Ferizi.

Diplomati shqiptar i ka dorëzuar kredencialet si ambasador i Shqipërisë në Britaninë e Madhe. Ferizi bën të ditur se zhvilloi një bisedë të ngrohtë për aleancën, vlerat e përbashkëta dhe admirimin e ndërsjellë.

Më tej ambasadori shqiptar shkruan se mbreti Charles III është i prirur për të vizituar Shqipërinë.

‘Sot pata nderin e madh t'i dorëzoj kredencialet e mia, si Ambasador i Shqipërisë në Britaninë e Madhe, para Mbretit Charles III. Ne patëm një bisedë të ngrohtë për aleancën tonë, vlerat tona të përbashkëta dhe admirimin e ndërsjellë. Madhëria e tij është shumë e prirur për të vizituar Shqipërinë. Rroftë mbreti! Rroftë Shqipëria!’- shkruan ambasadori shqiptar.

Uran Ferizi, 42 vjeç u emërua si ambasador i ri i Shqipërisë në Britaninë e Madhe më 24 dhjetor të vitit 2023. Uran Ferizi po ashtu do të përfaqësojë Shqipërinë edhe në Irlandë si ambasadori jo rezident

Mbreti Charles III dhe ambasadori Uran Ferizi

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë