Mbreti Charles viziton trupat ukrainase në stërvitjen e tyre në Mretërinë e Bashkuar

Mbreti Charles viziton trupat ukrainase në stërvitjen e tyre në Mretërinë e Bashkuar

Mbreti Charles III

Mbreti Charles III ka vizituar trupat ukrainase në stërvitje në Wiltshire. Këtë e raporton The Guardian , duke postuar një foto ku shihet mbreti Charles III duke shtrënguar duart me ushtrinë në Kiev. Charles shoqërohej nga gjenerali Sir Patrick Sanders, Shefi i Shtabit të Ushtrisë.

Mbretëria e Bashkuar ka treguar gatishmërinë e saj për të mbështetur Ukrainën jo vetëm publikisht, por edhe me anë të mejteve luftarake dhe stërvitjes së trupave ukrainase në territorin britanik. Mbrti Charles III dhe kryeministri britanik Sunak kanë thënë se lufta e Ukrainës është e drejte dhe është për lirinë e vendit. 


Lajmi kryesor:

Vizitë surprizë e Biden në Kiev: SHBA ka paralajmëruar Moskën! Zenlesky: Luftë botërore nëse Kina bëhet aleate me Rusinë


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!