Mbrojtësi i Partizanit dhe 'talenti i Londrës', Sylvinho me 2 emra të rinj në Kombëtare

Mbrojtësi i Partizanit dhe 'talenti i Londrës', Sylvinho me 2 emra të rinj në Kombëtare

Sylvinho, trajneri i Kombëtares

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan me Poloninë në 27 mars, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2024 në grupin E. Përballja e Varshavës do jetë e para për trajnerin Sylvinho në krye të  kuqezinjve.

Braziliani tanimë ka konfirmuar ftesën për Seferin, teksa edhe mbrojtësi i Partizanit Andi Hadroj ka marrë një telefonatë për të qenë pjesë e kuqezinjve. 24-vjeçari nga Puka vijon të jetë pjesë e kuqezinjve, tanimë jo më për miqësore. Mbrojtësi i djathtë ka qenë pjesë e Shqipërisë në tre takime, teksa debutoi tetorin e 2022 në kohën e Edy Rejas. Forma e mirë me Partizanin ka bërë që Hadroj të vijojë të ndiqet nga stafi kuqezi. Ftesa për të tanimë mund të quhet e konfirmuar.

Emri i ri që pritet të jetë risia e Sylvinhos është Anis Mehmeti. 22-vjeçari i lindur në Londër kaloi në janar te Bristol City në Championshipin anglez, duke bërë paraqitje të shkëlqyera. Me tre ndeshje te U-21, fantazisti pritet të jetë basti i Sylvinhos.

Hadroj dhe Mehmeti

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve