VIDEO/ Mbushën makinat me emigrantë, ndalohen 2 shoferët transportues! Morën 500 euro për secilin

Dy persona janë ndaluar pasi kishin mbushur makinat plot me emigrantë me qëllim kalimin ilegal të kufirit.

Ndalimi i tyre u bë në aksin rrugor “Milot-Lezhë.

Në automjetet tip "Benz" dhe tip "Volkswagen", me drejtues shtetasit Kujtim Ukaj dhe Edmir Jaho u zbuluan 12 emigrantë nga vendet e treta.

Transportimi do të bëhej me 500 euro personin.

Operacioni i koduar “Bllokada” u ndërmor nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” dhe ato të Njësisë Operacionale, të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë.

Trasnsporti i emigrantëve për kalim ilegal të kufirit është kthyer tashmë në një fenomen të cilën policia po e lufton.

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Ishin nisur nga Maqedonia e Veriut për festën e Pavarësisë, autobusi me nxënës përplaset me një makinë në Librazh

Ishin nisur nga Maqedonia e Veriut për festën e Pavarësisë, autobusi me nxënës përplaset me një makinë në Librazh