Mbushi makinën në Durrës me ilaçe kontrabandë e teste të shpejta COVID dhe do t'i dorëzonte në Tiranë, arrestohet transportuesi, nisin hetimet për porositësin

Medikamentet e sekuestruara

Një 31-vjeçar nga Fieri është arrestuar ditën e sotme në Durrës, i akuzuar për kontrabandë me ilaçe. Bëhet me dije se në pranga ka rënë Marjus Lushka, i cili u kap në lagjen nr.13, Durrës, jashtë rrethimit të Portit detar, ndërsa në makinë kishte një sasi të konsiderueshme ilaçesh e po ashtu paketime me teste të shpejta COVID.

Lushka ishte vetëm transportuesi, ndërsa ilaçet po i merrte për llogari të 29-vjeçarit A. B., banues në Tiranë. Për këtë të fundit kanë nisur hetimet.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Durresi: 15/10/2021 21:59

    Late nam o media, thjeshte 4 teste anticovid dhe vitamina . Nuk jane ilace apo se duan ato te policise te japin rezultate nga frika e Gledisit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Paradoksi pas vizitës së Ramës / 30 vjet nga rivendosja e marrëdhënieve diplomatike, por prej 8 vjetësh Shqipëria ende pa ambasador në Vatikan