Në 5 orë 2 të mbytur në Durrës/ Humbin jetën gruaja 60-vjeçare dhe një 26 vjeçar

Foto ilustruese

DURRËS- Kjo e martë ka rezultuar tragjike për 2 pushues në plazhin e Durrësit. Një grua 60-vjeçare dhe një djalë i ri 26-vjeçar janë mbytur në Durrës.

Mësohet se 60-vjeçarja me inicialet K.K. nga Elbasani kishte shkuar për të pushuar te Shkëmbi i Kavajës, në lagjen nr.13. Paraditen e sotme, ajo kishte hyrë për t'u larë në det, por nuk mundi që të dalë më e gjallë, pasi u mbyt.

Ndërkohë, i riu humbi jetën gjatë orëve të pasdites tek Gjiri i Lalëzit. 26-vjeçari i mbytur në det është identifikuar me inicialet Z.T..

"Më datë 25.08.2020, rreth orës 09:45, në lagjen nr.13, Shkëmbi i Kavajës, shtetësja K.K.,60 vjeçe, banuese në Elbasan, dyshohet se është mbytur duke u larë në det, e për pasojë ka ndërruar jetë. Më datë 25.08.2020, rreth orës 14:15, tek Gjiri i Lalëzit, shtetasi Z.T., 26 vjeç, banues në Durrës, dyshohet se është mbytur duke u larë në det, e për pasojë ka ndërruar jetë", njofton policia.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha rreth 3 orë në takim me krerët e degëve të PD