McGonigal mund të zgjidhë çështjen pa shkuar në gjyq! Ish shefi i FBI-së s’deklaroi 225 mijë $ të marrë nga Neza

McGonigal mund të zgjidhë çështjen pa shkuar në gjyq! Ish shefi i FBI-së s’deklaroi 225 mijë $ të marrë nga Neza

Charles McGonigal

Charles McGonigal, ish-kreu i kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, i akuzuar se nuk ka deklaruar para të marra nga një ish-punonjës i inteligjencës shqiptare, mund ta zgjidhë ccështjen e tij pa gjyq.

Deklaratën e ka bërë për CNN avokati i McGonigal, Seth DuCharme. Vetë McGonigal është deklaruar i pafajshëm për të dyja aktakuzat.

Komentet e DuCharme sugjerojnë se prokurorët e qeverisë dhe avokatët e McGonigal mund të bashkëpunojnë për një marrëveshje mes palëve për pranimin e fajësisë në këtë rast. Një seancë e radhës është përcaktuar për më 13 shtator.

Lidhja e ish-zyrtarit të FBI-së me Shqipërinë që solli kaos në Kuvend
Amerikani McGonigal përballet me dy akuza në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një në Nju Jork dhe një në Uashington D.C., ku në rastin e parë akuzohet se ka ndihmuar Oleg Deripaska, një oligark rus nën sanksione, me qëllim që të hiqet nga lista e biznesmenëve të sanksionuar nga qeveria e Shteteve të Bashkuara. Akuzat tjetër lidhet me 2 shqiptarë.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Oli: 05/08/2023 00:23

    Epo mire. Qetsojeni cik Ramen se mbase ka fat dhe nuk i plas afera e radhes.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria