Me 208 km/h, pa patentë me vete e 6 gjoba të papaguara, 21-vjeçarit i bllokohet 'Audi', gjobitet 80 mijë lekë dhe i hiqet patenta për 6 muaj

FIER- Automjeti tip 'Audi' që drejtohej nga një 21-vjeçar është bllokuar nga Polica. Ky mjet po 'fluturonte' në Bypass-in e Fierit me shpejtësi 208 km/h.

Bëhet me dije se drejtuesi i mjetit,i identifikuar me inicialet H. M., banues në Kamëz, rezultonte me 6 gjoba të papaguara. Madje ai po qarkullonte pa lejen e drejtimit me vete.

Ndërkaq, 21-vjeçari kishte veshur me qeskë të zezë xhamin e parë të makinës. Si pasojë e këtyre konstatimeve në kundërshtim me rregullat rrugore, të riut i është bllokuar mjeti si edhe i është vendosur një gjobë prej 80 mijë lekësh. Sakaq i është bllokuar edhe leja e drejtimit me 6 muaj.

SI.E./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore