'Më kanë vjedhur paratë në banesë', 42-vjeçari në Tepelenë denoncon, por e pëson pas kontrollit të policisë! Arrestohet për kallëzim të rremë, i gjenden edhe hashash e plumba

Foto ilustruese

Një 42-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Tepelenë, i akuzuar për deklarim të rremë e po ashtu iu gjetën në Polici hashash e plumba.

Mësohet se në pranga ka rënë Altin Skëndi, nga fshati Nivicë, i cili e pësoi pasi bëri kallëzim të rremë në Polici se i kishin vjedhur një shumë parash në banesë.

Por pas kontrolleve në banesën e tij rezultoi se aty nuk kishte ndodhur asnjë vjedhje, ndërsa po ashtu u gjetën një sasi e vogël kanabisi sativa dhe 219 fishekë model 56.

Materialet në ngarkim të 42-vjeçarit i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprat penale "Kallëzim i rremë", "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit".

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Fundi i ‘epokës’ së Merkel, kancelarja ‘e hekurt’ do të përcillet me këngë lamtumire