'Më kërcënohet jeta', Safet Bajri padit në SPAK drejtorin e burgjeve Agim Ismailin

'Më kërcënohet jeta', Safet Bajri padit në SPAK drejtorin e burgjeve Agim Ismailin

Agim Ismaili, Safet Bajri dhe faksimile e kallëzimit të tij

Safet Bajri, aktualisht i dënuar për llogari të Belgjikës për lidhje me trafikun e drogës, ka paditur në SPAK drejtorin e përgjithshëm të burgjeve Agim Ismailin për 'shpërdorim detyre'.

Kjo për shkak se Bajri aktualisht dënimin e tij po e vuan në burgun e Fierit dhe ka kërkuar transferimin prej aty, për shkak se pretendon se i rrezikohet jeta. Gjithashtu Bajri kërkon që dënimin ta vuajë afër familjes. Pas kërkesave të përsëritura për transferimin në burgun e Reçit, Bajri e ka dërguar çështjen në Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion, duke argumentuar dy arsyet e mësipërme.

Bajri është i dënuar me 9 vite burg nga gjyakatat e Belgjikës, por nuk mund të ekstradohet për shkak se dy vendet nuk kanë një marrëveshje për këtë pjesë. Gjithsesi dy vendet njohin dënimet e dhëna në vendet reciproke dhe për këtë arsye Bajri do e vuaj dënimin në Shqipëri.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Erik: 28/07/2020 10:23

  Kete ben mafia gjithmone, sulmon te drejtin, kercenon te pakorruptueshmin.

  Përgjigju
 • vjeshta: 27/07/2020 21:19

  Pse more pyka,më të ba vërtetë kujtoni se i rrezikohet jeta atij?! Atij i gjunjëzohen të gjithë. Po kjo ashtë loja more....hahhahha

  Përgjigju
 • bledi: 27/07/2020 18:11

  KUJT I PLASI SE TE rrezikohet jeta ty,,,po te ishe i mire dhe pa faje nuk te ngacmon njeri ne burg,....

  Përgjigju
 • eeee: 27/07/2020 16:14

  paskan lan pa hanger kyt aaa,apo sja kane leju vizitat e vecanta

  Përgjigju
 • Tani: 27/07/2020 15:19

  Hahaha o Safet hahaha je i majte ti ha hahahaha Ju mori ne qafe rilindja o maskarenjte e krimit. Ti mund te thuash vetem se je Rilindas por jo i majte dhe i djathte hahahaha Safet Safet Safet edhe sa burg te ka mbet ahahaha

  Përgjigju
 • Tiri: 27/07/2020 14:51

  Rri aty leri ankimet si ato bushtrat kur ishe jashte te mendoje me mire gjerat o cubi leshit se beni te fortin kur keni ndonje hekur ne dore pastaj qurraviteni

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Mbledhja e NATO-s për Kosovën, Stoltenberg: Autorizuam forca shtesë për KFOR-in

Mbledhja e NATO-s për Kosovën, Stoltenberg: Autorizuam forca shtesë për KFOR-in