Me kërkesë të Dumanit, Olsi Dado komandohet përkohësisht si prokuror pranë SPAK

Me kërkesë të Dumanit, Olsi Dado komandohet përkohësisht si prokuror pranë SPAK

Olsi Dado

Olsi Dado, komandohet përkohësisht si prokuror pranë Prokurorisë së Posaçme SPAK. Dado bëhet prokurori i 18 që i bashkohet kësaj strukture hetimore.

Dado ka lënë detyrën e Drejtorit të Marrëdhënieve me Jashtë dhe Ekstradimeve në Prokurorinë e Përgjithshme.

Olsi Dado me kërkesë të Altin Dumanit tashmë komandohet nga KLP në prokurorinë SPAK. Dado e nisi karrierën si prokuror i thjeshtë në Pogradec. Më pas është transferuar nga ish-kryeprokuroria Ina Rama në Tiranë.

Përveç Olsi Dados, SPAK pritet t’i shtohen dhe dy prokurorë të rinj, duke e çuar numrin në 20 prokurorë total.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Pronësia intelektuale, Tarifa: Në Shqipëri, shumë politikanë janë ‘doktorë shkencash’ por nuk kanë asnjë ditë punë shkencore

Pronësia intelektuale, Tarifa: Në Shqipëri, shumë politikanë janë ‘doktorë shkencash’ por nuk kanë asnjë ditë punë shkencore