Me mbi 20 kilogramë kokainë në makinë, arrestohet shqiptari në Itali! Policia zbulon 'laboratorin e drogës' që ruhej nga një qen Rottweiler

Me mbi 20 kilogramë kokainë në makinë, arrestohet shqiptari në Itali! Policia zbulon 'laboratorin e drogës' që ruhej nga një qen Rottweiler

Kokaina e sekuestruar

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me 20 kilogramë kokainë në makinën e tij. Shqiptari me banim në Valdelsa Sieneze në zonën e Toskanës, u arrestua bashkë me një shtetas italian.

Ai tërhoqi vëmendjen e efektivëve të Guardia Di Finanza, pasi po ecte me shpejtësi shumë të madhe në një rrugë dytësore.

Pas vëzhgimit nga policia, efektivë ndoqën makinën e cila u fut një oborrin e një vile të pabanuar e cila ruhej nga qen Rottweiler, i cili nuk lejonte askënd që në derën e përparme që të futej brenda territorin e banesës.

Nga kontrolli i mëpasshëm në vilë u zbulua një “laborator droge” brenda në të cilin kishte tretës, reagentë të llojeve të ndryshme dhe para të gatshme nga rrjeti i trafikut të drogës, si dhe 200 gramë shtesë kokainë, hashash.

Tashmë dy personat ndodhen në burgun e Sienës, me akuzën e trafikut të drogës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

'Shtator i zi' në Suedi/ 12 viktima, shpërthen sërish dhuna e bandave

'Shtator i zi' në Suedi/ 12 viktima, shpërthen sërish dhuna e bandave