Me pak mish dhe kos bëni këtë supë fanstastike/Supë me kos,mish e lëpjetë nga zonja Albana

Supë me mish, lëpjetë dhe kos

Përbërësit:

 • 300 gr mish
 • 300 gr lëpjetë
 • 3 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj gjalpë
 • 250 ml kos
 • 1 ls kripë
 • 1 lgj miell
 • 1 vezë
 • Majdanoz
 • Nenexhik
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Ziejmë mishin në ujë të ftohtë, e copëtojmë më pas dhe e ziejmë për pak minuta sërish me pak kripë. Kosin e përziejmë me vezët dhe me pak kripë.

Kaurdisim miellin me pak gjalpë dhe më pas e shuajmë me lëng mishi. Këtë masë së bashku me vezën dhe kosin e shtojmë tek supa me mish. Vendosim lëpjetën, rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e lemë supën të lidhet për pak minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Itali, vritet në Brescia 33-vjeçari shqiptar! U godit me thikë dje pasdite jashtë një lokali nga një bashkatdhetar, në pranga autori

Itali, vritet në Brescia 33-vjeçari shqiptar! U godit me thikë dje pasdite jashtë një lokali nga një bashkatdhetar, në pranga autori