Me pistoletë me fishekë në brez, arrestohet 38-vjeçari në pikën kufitare në Morinë

Pistoleta e sekuestruar

Një 38-vjeçar është arrestuar për armëmbajtje pa leje në pikën kufitare të Morinës. Policia njofton se ndaloi një mjet tip "Benz", me drejtues shtetasin K. N., 38 vjeç, banues në Durrës dhe pas kontrollit fizik të tij i gjeti një armë zjarri pistoletë, me fishekë.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kukës bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale "Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak", të shtetasit: K. N., 38 vjeç, banues në Durrës.

Gjithashtu u procedua në gjendje të lirë për veprën penale "Moskallëzim i krimit", pasagjeri në mjet, shtetasi F. G., 30 vjeç, banues në Tiranë.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet në Ukrainë, NATO: Situatën ta zgjidhim me dialog! Nëse forcat ruse nuk largohen nga kufiri, 5000 trupat tanë janë në gatishmëri