Me shpejtësi 189 km/orë në autostradën Tiranë-Durrës, gjobiten 15 shoferë

141 deri në 189 km/orë. Kjo është shpejtësia me të cilën lëviznin 15 shoferë mbrëmjen e së shtunës në Autostradën Tiranë-Durrës, ku Policia u ka pezulluar patentat. Shoferët janë kapur me radarë nga Policia Rrugore, ndërkohë që ata nuk kanë kundërshtuar gjobat.

Policia thotë se qëllimi nuk është pezullimi I lejeve të drejtimit, as sasia e gjobave, por sensiblizimi I shoferëve dhe parandalimi I aksidenteve.

Gjithashtu kontrolle janë zhvilluar edhe për shoferët e dehur në Tiranë. Policia thotë se cdo ditë të javës do të qëndrojë në rrugët e vendit me radarë dhe aparat matës drager për alkoolin.

 

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • Lapsi: 22/04/2018 10:39

  Me kete shpejtesi te pezullojne licensen dhe gjobe marramendese (ne vendet e zhvilluara me njerez te zgjuar), dhe kerkohet procedim penal nqs eshte 30 km nga maksimumi i shepjtesise se lejuar, dhe detyrohet te marri serish leksione per teorine e drejtimit te makines dhe jep edhe njehere testin teorik. Dhe nqs perseritet dyhere drejtuesi rrezikon deri ne 1 vit burgim. Por ne sjemi as vend i zhvilluar as vend i zgjuar. Ju uroj nje dite te mire.

  Përgjigju
 • Www: 22/04/2018 09:44

  Shpejtesi ne sketerre

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Më shumë se 100 viktima nga përmbytjet në Indi dhe mijëra të evakuuar