Me shpejtësi deri në 166 km/h dhe parakalime të gabuara! Kontroll në Rrugën e Kombit, policia pezullon 82 patenta, gjobiten 123 shoferë

Jo vetëm duke lëvizur me shpejtësi jashtë normave nga 145 km/h deri në 166 km/h, por edhe duke bërë parakalime të gabuara, Policia Rrugore ka vazhduar me ndëshkimin e shumë shoferëve në Rrugën e Kombit që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor.

Makina inteligjente dhe radarët automatikë, përgjatë ditës së diel , kanë monitoruar qarkullimin e automjeteve, në aksin rrugor Thumanë – Milot – Rruga e Kombit.

Në Rrugën e Kombit janë pezulluar 82 leje drejtimi  dhe si pasojë janë vendosur 123 gjoba , me vlerë 40.000 lekë, për tejkalim të shpejtësisë së lejuar nga 145 km/h deri në 166 km/h. Shoferët e këtyre mjeteve ishin shqiptarë të Kosovës.

Deri në orët e vona e mbrëmjes të së dielës, janë skanuar nga makina inteligjente dhe radarët automatikë në lëvizje, 362 mjete që qarkullonin me shpejtësi nga 115 km/h deri në 134 km/h.

Ndërsa në aksin rrugor Thumanë – Milot  janë evidentuar nga patrullimet në lëvizje, 89 raste të parakalimeve të gabuara. Shoferët që kryen parakalime të gabuara u gjobitën.

Janë gjobitur me 10 mijë lekë 12 shoferë për parakalime të gabuara në kthesa, me rrezikshmëri për përfshirje në ngjarje rrugore.

Policia i bën apel shoferëve që të zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor, për të shmangur aksidentet.

S.C/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Koncesioni i sterilizimit dhe check up, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë dëshmon për herë të dytë në SPAK

Koncesioni i sterilizimit dhe check up, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë dëshmon për herë të dytë në SPAK