Me shtëpi bari në Angli, i riu shqiptar kapet 'mat'! Fshihet në koshin e plehrave për t'iu shpëtuar autoriteteve, por kapet nga qeni i policisë

Me shtëpi bari në Angli, i riu shqiptar kapet 'mat'! Fshihet në koshin e plehrave për t'iu shpëtuar autoriteteve, por kapet nga qeni i policisë

Armando Hysaj

Armando Hysaj, 25 vjeçari shqiptar nuk ka mundur dot ti arratiset policisë britanike pasi i shkuan në banesë në zonën e The Rushes.

Në fakt oficerët britanikë shkuan në banesë për shkak se nuk ishte paguar fatura e energjisë elektrike dhe në momentin që kanë hyrë brenda kanë parë ndjerë erën e fortë të kanabisit.

Hysaj tentoi t’ia mbathte duke vrapuar nëpër kopshtet e komshinjve dhe në fund mendoi të fshihej në koshin e plehrave por pa rezultat pasi u gjet nga qeni i policisë.

Më shumë se 150 rrënjë kanabis me një vlerë tregu prej më shumë se 90,000 £ u gjetën brenda shtëpisë.

I riu shqiptar tashmë do të vuajë dënimin e dhënë nga Gjykata me 8 muaj burgim ndërsa përballet edhe me depërtimin drejt Shqipërisë.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 25/06/2022 01:27

    /Pleherat/ e dine ku e kane vendin e caktuar te hedhjes e riciklimit!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?



×

Lajmi i fundit

Irani: SHBA dhe Izraeli do të vuajnë pasojat nëse nuk ndalin luftën në Gaza

Irani: SHBA dhe Izraeli do të vuajnë pasojat nëse nuk ndalin luftën në Gaza