Më shumë se 13 mijë infeksione dhe 123 viktima në Francë! Masa të reja kufizuese në Paris dhe Nisë

 

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në Francë.

Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 13 215 raste të reja të identifikuar me infeksionin e koronavirusit dhe 123 viktima.

Pikërisht për shkak të këtij bumi, administratat lokale po miratojnë masa kufizuese. Ile-de-France - rajoni i Parisit - "nuk rekomandon" bashkime familjare ose miqsh mbi 10 persona. Rritja e rasteve në kryeqytet ka bërë gjithashtu një "viktimë" të shquar: shkolla e famshme ‘Science Po’, ku formohet klasa sunduese e vendit, ka vendosur të mbyllë dyert e saj deri në 4 Tetor. Në

Nisë, janë të ndaluara konsumimi i aperitivëve në plazh pas orës 20:00 dhe piknikët me mbi 10 pjesëmarrës

Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm i të prekurve që prej fillimit të pandemisë është rritur në 428 696 kurse viktimat numërohen në 31218


Lajmi kryesor:

Covid/ Në Itali 1907 raste të reja dhe 10 viktima! Në botë regjistrohen 30 milionë infeksione…12 milionë britanikë futen në izolim (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?×

Lajmi i fundit

John

Shtyhet serish seanca gjyqësore për Izet Haxhinë, mungon gjyqtari