Civilë me thonjë të shkulur dhe duar të lidhura, zbulohet një tjetër varr masiv në Kiev

Civilë me thonjë të shkulur dhe duar të lidhura, zbulohet një tjetër varr masiv në Kiev

Me thonjtë të shkulur nga vendi dhe duar të lidhura, një tjetër varr masiv me civilë është gjetur në fshatin Kalyanivka në Kiev.

Lajmin e dha këshilltari i presidentit ukrainas Mykhailo Podolyak në Twitter, duke postuar dy foto nga masakra. 

"Sa nga këto krime ka tani në territoret e pushtuara? Rusia ka zgjedhur rrugën e terrorit popullsinë civile," shton ai.


Lajmi kryesor:

Shpërthime në Lviv, alarme për sulm në shumë qytete! Putin dy orë telefonatë me Macron: I hapur për dialog, Kievi nuk është serioz! Biden: Diktatorët duhet të ndalohen


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Asnjë ndryshim në 5 bashkitë e qarkut Tiranë, kryetarët aktualë rikandidojnë në 14 maj! Veliaj: Në këshillin bashkiak ka prurje nga bota akademike

Asnjë ndryshim në 5 bashkitë e qarkut Tiranë, kryetarët aktualë rikandidojnë në 14 maj! Veliaj: Në këshillin bashkiak ka prurje nga bota akademike