Hapja e rrugës së Arbrit, Rama pritet me tupana! Balluku: Përfundon krejtësisht në prill të 2022, segmenti të monitorohet nga policia

Është hapur provizorisht rruga e Arbrit, e cila do të kalohet me bajpass në Tunelin e Murrizit. Puna për ndërtimin e Rrugës së Arbrit do të përfundojë në prill të 2022 dhe në total janë hapur 48 km.

‘Janë 54 km nga të cilat 48 i dorëzojmë sot për pëdorim. Siç e keni parë pjesa në Qafën e Murrizit e kemi zgjidhur nëpërmjet Bypass dhe është provizor, kantieri hapet por në formë provizore, pasi fillojnë punimet. Problemi qëndron në gjeologjinë e tunelit të Murrizit i cili është 3.8 km. Në prill të 2022 do të përfundojë krejtësisht. Të gjitha segmentet e tjera, ne jemi të sigurtë se deri në prill çdo gjë do jetë në vendin e duhur. Duhet të ketë një vëmendje nga policia rrugore. Ne kemi kërkuar që të monitorohet nga policia gjatë gjithë kohës.’- tha Balluku.

 


Lajmi kryesor:

Hapet Rruga e Arbrit, Rama pritet me tupana! Balluku: Përfundon krejtësisht në prill të 2022! Banorët në festë me muzikë e valle: Ëndërr e realizuar


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pas Sabianit reagojnë edhe familjarët e Kristit, për lidhjen e Keisit dhe Lorencit në të shkuarën

Pas Sabianit reagojnë edhe familjarët e Kristit, për lidhjen e Keisit dhe Lorencit në të shkuarën