Gardistit në Tiranë i vjedhin armën e shërbimit në shtëpi! Momenti kur hajduti hyn dhe del nga dritarja (VIDEO)

Gardistit në Tiranë i vjedhin armën e shërbimit në shtëpi! Momenti kur hajduti hyn dhe del nga dritarja (VIDEO)

Momenti kur hajduti hyn nga dritarja në shtëpinë e gardistit

Tirane - Një gardist në Tiranë ka denoncuar në polici vjedhjen e armës. Në njoftimin për shtyp thuhet se sipas 36-vjeçarit, persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e tij dhe i kanë marrë armën.

“Në Komisariatin e Policisë Nr. 1, është paraqitur shtetasi Dh. P., 36 vjeç, banues në Tiranë (punonjës i Gardës së Republikës), i cili ka kallëzuar se shtetas të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e tij dhe i kanë vjedhur armën e shërbimit. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve’ thuhet në njoftimin e sotëm të policisë së Tiranës.

Në videon e publikuar nga Vox News shihet se si hajduti pasi studion terrenin, hyn nga dritarja duke dalë më pas po nga dritarja së bashku me sendet e vjedhura, mes të cilave siç dyshohet, edhe arma e punonjësit të Gardës.

 

S.G/B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Prokuroria e fton për intervistim ministren Hajdari nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës

Prokuroria e fton për intervistim ministren Hajdari nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës