Trump nga spitali: Në pritje të provës së vërtetë! Do të kthehem së mezi pres ta përfundoj fushatën

Ditët në vijim do të jenë një test i vërtetë në betejën e tij kundër Covid-19, njoftoi nga spitali presidenti Trump  permes nje video mesazhi.

Presidenti amerikan nga  Qendra Kombëtare Mjekësore Ushtarake "Walter Reed", falënderoi ekipin mjekësor, liderët botërore dhe personat që i kishin uruar shërim të shpejtë.

“Erdha këtu. Nuk po ndihesha mirë, tani ndihem shumë më mirë. Unë duhet të kthehem, sepse ne ende duhet ta bëjmë Amerikën sërish të madhe. Ne kemi bërë një punë jashtëzakonisht të mirë për këtë, por kemi akoma hapa për të bërë dhe duhet ta përfundojmë. Mendoj se do të kthehem së shpejti, mezi pres ta përfundoj fushatën. Por kjo ishte diçka që ndodhi dhe u ka ndodhur miliona njerëzve në të gjithë botën. Ditët në vijim janë një provë e vërtetë, do të shohim çfarë ndodh”, tha Trump

Videoja u publikua pak kohë pasi nisën të qarkullonin edhe informacione të ndryshme në lidhje me gjendjen e presidentit i prekur nga Covid-19.

Mjeku i tij, Sean Conley u shpreh se Presidenti po reagonte mirë dhe kishte bërë progres që nga momenti kur u diagnostikua.  Kurse për zonjën e parë situata paraqitet më stabile dhe po vazhdon trajtimin e saj në Shtëpinë e Barrdhë.

Por edhe pse për presidenti është e pamundur të vazhdojë fushatën e tij elektorale, për disa ditë në ambientet e jashtme të spitalit me qindra mbështetës të tij  mbanin pankarta në duar duke i uruar shërim të shpejtë.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Shoku: 04/10/2020 12:18

    I qenkan prishur floket. Kujdes me ushqimin e spitalit or qyq se mos te ben Antifa cicin ne caj...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Përplasjet me policinë, ja si shpërndahen dhjetëra tifozët e Feyenoord në rrugët e Tiranës