Megaoperacioni 'Kurrë mos harro’/ Siguruan kushtet për të vrarë avokatin Adriatik Guri në Lushnjë, kush janë autorët! 2 raste e tjera

Megaoperacioni 'Kurrë mos harro’/ Siguruan kushtet për të vrarë avokatin Adriatik Guri në Lushnjë, kush janë autorët! 2 raste e tjera

1695897572_laerthaxhiudheartantafani.jpg

Janë zbuluar emrat e autorëve të dyshuar, të cilët siguruan kushtet dhe mjetet materiale për të vrarë Adriatik Gurin, Rexhep Ginën dhe Genci Hidën.

Në muajin tetor 2021, në Lushnjë, ndaj Adriatik Guri (Doga), me profesion avokat, autorë të dyshuar janë:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur  në Lushnjë;

-Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë.

Në muajin korrik 2022, në Lushnjë, ndaj Rexhep Gina, me autorë të dyshuar:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Lorenc Lala (alias Ilir Lamberti, alias Kristian Lala), 36 vjeç, banues në Lushnjë;

-Ederin Caushi, 36 vjeç, banues në Lushnjë;

-Fatjon Veliu, 36 vjeç, lindur në Berat.

Në muajin maj 2023, në Lushnjë, ndaj Genci Hida, me autorë të dyshuar:

-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur në Lushnjë;

-Kristi Bixheku, 28 vjeç, banues në Lushnjë. 


Lajmi kryesor:

‘Kurrë mos harro’, zbërthehet Artan Tafani, goditet banda e Laert Haxhisë! Zbardhen 6 vrasje, arrestohen 12 persona, 4 tjerë në kërkim


M.T/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Komisioni ‘TIMS’, Salianji: PS do të bllokojë hetimet! Qefalia: Nuk dërgojmë shkresat e ekspertëve

Komisioni ‘TIMS’, Salianji: PS do të bllokojë hetimet! Qefalia: Nuk dërgojmë shkresat e ekspertëve