Megaoperacioni ‘Tempulli’/ Arrestohet 52-vjeçari në Vlorë, policia i gjen 500 doza kanabisi dhe një armë pa leje

Vlorë - Një 52-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi dyshohet se shiste doza kanabisi, në zona të ndryshme në qytet.

52-vjeçari i identifikuar si Sokol Halili është arrestuar në flagrancë nga forcat e policisë në lagjen “4 Heronjtë”.

Gjatë kontrollit fizik i janë gjetur rreth 500 doza kanabis, gati për shitje.

“Në lagjen “4 Heronjtë”, shërbimet e Policisë kanë kapur në flagrancë shtetasin S. H., 52 vjeç, banues në Vlorë, të cilit gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur një sasi lënde të dyshuar narkotike kanabis, të ndarë në doza, gati për shitje.”-  njofton policia.

Ndër të tjera, blutë bëjnë me dije se janë sekuestruar dozat e kanabisit të cilat iu gjetën gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në banesë, si dhe një armë gjahu që 52-vjeçari e mbante pa leje.

Arrestimi i 52-vjeçarit u bë në kuadër të megaoperacionit “Tempulli’.

K.M/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)