Meksikë, regjistrohen 5480 raste të tjera të Covid-19 në një ditë të vetme

Meksikë, regjistrohen 5480 raste të tjera të Covid-19 në një ditë të vetmeMinistria e Shëndetësisë në Meksikë ka raportuar për 5.480 raste të reja të koronavirusit dhe 306 viktima në 24 orët e fundit, që i atribuohen Covid-19.

Me këto shifra të reja, totali i të prekurve në vend është rritur në më shumë se 390 500 dhe rreth 43 700 vdekje që prej fillimit të pandemisë.

Vendi i dytë më i prekur në botë, Brazili ka regjistruar në total mbi 2.4 milion raste dhe ka kapërxyer pragun e 87,000 vdekjeve.

Venezuela me 30 milion banorë, deri më tani ka regjistruar 15,463 infeksione dhe 142 vdekje.

Prej ritmeve të perhapjes së pandemisë në vend, Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro ka zgjeruar kufizimet në 6 nga qytetet më të mëdha në vend.


Lajmi kryesor:

Në Itali regjistrohen 5 viktima dhe 170 raste të reja Covid! 16.2 milionë të infektuar në të gjithë botën


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Propozimi francez mbledh për diskutime liderë të Ballkanit Perëndimor në Pragë më 6 tetor! Mes tyre dhe kryeministri Rama

Propozimi francez mbledh për diskutime liderë të Ballkanit Perëndimor në Pragë më 6 tetor! Mes tyre dhe kryeministri Rama