Tiranë/ Menaxheri dhe punonjësja vjedhin kompaninë në shifrën e 3.5 mln lekëve, por në fund e pësojnë

Foto Ilustruese

TIRANË-  Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Tiranë, ku një kompani është vjedhur nga vetë menaxheri dhe punonjësi i saj. Report Tv ka mësuar se dyshja në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë arritur që të vjedhin 3.5 mln lekë.

Për është ndaluar menaxheri Aurrest Dervishi dhe është vënë në hetim, punonësja me iniciale J. D., 35 vjeçe.

"Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar u bë ndalimi i shtetasit A. D., 34 vjeç, me detyrë menaxher i një kompanie private, si dhe u procedua në gjendje të lirë shtetasja me iniciale J. D., 35 vjeçe, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur shumën 3.500.000 lekë të rinj në subjektin ku punonin", njofton Policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 21/10/2021 03:10

    Nuk ka asgje te jashtzakonshme qe nje menaxher te vjedhe kompanine ku punon,nga nje here e bejne dhe vete pronaret nga nje numer, per perfitime inshurence.S.d.q.ne rastin konkret ka nje ironi:AURRESTI perfundoi ne ARREST! Si i shpikin keta emra?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

‘Motra jote është paguar’...pas komenteve negative për Beatrix, vëllai i saj, Albani merr vendimin që pritej