Merkel: Gjermania do bëjë gjithçka
për të luftuar anti-semitizmin

Merkel: Gjermania do bëjë gjithçka<br />për të luftuar anti-semitizmin
GJERMANI- Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka bërë të ditur se Gjermania do të bëjë gjithçka që të luftojë anti-semitizmin në vendin e saj.

Kjo vjen pas raporteve për gjuhën dhe luftën anti-semitike në Gjermani, gjatë shpërthimit të valës së re të dhunës ndërmjet Izraelit dhe Palestinës.

Ajo ka thënë se është alarmuar për faktin se komunitet hebre në Gjermani, kanë deklaruar se ende kanë nevojë për mbrojtjen e policisë.

Marrë nga "Express"

Redaksia Online
(e.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Do të trafikonin 17 kg kanabis në Mal të Zi, në pranga 3 të rinj në Malësi të Madhe (EMRAT)

VIDEO/ Do të trafikonin 17 kg kanabis në Mal të Zi, në pranga 3 të rinj në Malësi të Madhe (EMRAT)