Merr flakë banesa e 68-vjeçarit në Lushnjë, dëmtohet pronari! Shkrumbohet apartamenti (VIDEO)

LUSHNJË- Apartamenti i katit të parë të një prej pallateve parafabrikat ka marrë flakë në qytetin e Lushnjës mbrëmjen e kësaj të hëne. Si pasojë e zjarrit është shkrumbuar totalisht banesa e Pëllumb Mustafajt si dhe është lënduar vetë 68-vjeçari. Ndërhyrja e zjarrfikësve ka ndaluar përhapjen e zjarrit në banesën ngjitur.

Zjarrfikësit kanë izoluar flakët ndërsa i lënduari është transportuar fillimisht në spitalin e Lushnjës e më pas në Tiranë për mjekim më te specializuar në QSUT. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit, dyshohet si pasojë e pakujdesisë.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Propozimi i Tabakut për koncesionet, Baçi: Qeveria mos të ndërhyjë, ndryshe kthehet në teatër! Pëllumbi: Për disa pika nuk jemi dakord

Propozimi i Tabakut për koncesionet, Baçi: Qeveria mos të ndërhyjë, ndryshe kthehet në teatër! Pëllumbi: Për disa pika nuk jemi dakord