Merr flakë baraka në Gjirokastër, shpëtohen familjarët

Merr flakë baraka në Gjirokastër, shpëtohen familjarët

Një barakë ku jeton një familje rome është përfshirë në flakë në qytetin e Gjirokastrës.

Zjarrfikësit kanë ndërhyrë për të shpëtuar jetën e pjesëtarëve të familjes Ahmeti në lagjen Zinxhira. Në kohë rekord forcat zjarrfikëse arritën të izolonin flakët dhe të shpëtonin jetët e njerëzve.

Nga zjarri u dogj e gjithë baraka me të gjithë paisjet dhe orenditë e saj. Paraprakisht dyshohet se baraka është përfshirë në flakë nga soba e drurit.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Sekuestrohet drogë me vlerë 2 mln euro në Igumenicë

Greqi/ Sekuestrohet drogë me vlerë 2 mln euro në Igumenicë