Merr flakë kabina elektrike në Lazarat, gjysma e fshatit pa energji elektrike

Merr flakë kabina elektrike në Lazarat, gjysma e fshatit pa energji elektrike

Foto ilustruese

LAZARAT- Një kabine elektrike është përfshirë nga flakët në Lazart të Gjirokastrës. Si pasojë ka mbetur pa energji elektrike gjysma e fshatit.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Korodhocë, pjesa e poshtme e fshatit Lazarat ku njëra prej kabinave elektrike u përfshi nga flakët. Menjeherë në vendngjajre kanë shkuar forcat e PMNZH, OSHEE dhe policisë të cilat kanë bërë të mundur shuarjen flakëve.

Sipas dyshimeve paraprake mendohet se zjarri është shkaktuar si pasojë e një shkëndije elektrike.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • karadakliu: 11/12/2022 10:08

    Lazarati kryeqyteti i Berishes per drogen, Po prit ringjallje nese enderra e gomarin behet zhgenderr, apo shqiptaret me doren mendjen e mashtruar te tyre rikthehejne kaosin,krimin dhe vaferimin e tyre.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sot festohet Kurban Bajrami, Begaj uron besimtarët myslimanë: Gëzuar për shumë vjet

Sot festohet Kurban Bajrami, Begaj uron besimtarët myslimanë: Gëzuar për shumë vjet