Merr flakë kabina elektrike te spitali Shefqet Ndroqi, zjarri nuk prek godinën, situata nën kontroll

Kabina elektrike te spitali Shefqet Ndroqi u përfshi nga flakët mesditën e sotme, por fatmirësisht zjarri nuk preku godinën. Flakët u vunë nën kontroll shpejt, ndërsa në vendngjarje shkuan dy zjarrfikës duke bërë të mundur normalizimin e situatës.

Për momentin nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme. Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit në kabinën elektrike, ndërsa Policia ka nisur hetimet.

J.SH./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Pastruan paratë e mafies, kunati e shoferi i Taçit në burg! 18 mln € e Cosa Nostra, Apeli refuzon lirimin e të dyshuarve