Merr flakë një banesë në Lushnje, shkrumbohet çdo gjë! Shpëtojnë babai dhe e bija

Një banesë në Lushnje është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Zjarri u përhap nga era e fortë në të gjithë dhomat e shtëpisë dhe dogji gjithçka.

Në banesën në pronësi të Luan Mezinit, ku jetonte me vajzën e tij, nuk ishte askush kur nisën flakët që mund të jenë konstatuar nga fqinjët. Sipas zjarrfikësve, një shkëndijë elektrike ka ndezur zjarrin.

Ata, së bashku me fqinjët e Mezinit kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve. Puna ishte e vështirë sepse banesa kishte konstrukt të drunjtë, aq sa uji përhapte flakët, në vend që ta shuante.

Zona ku u dogj banesa është lagje e vjetër dhe shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetrës dhe nëse nuk ndërhyj në kohë, dëmi mund të ishte më i madh.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Pse 'sandinisti Meta' harroi Kirgistanin si 'revolucion antiamerikan'?

Ylli Pata: Pse 'sandinisti Meta' harroi Kirgistanin si 'revolucion antiamerikan'?