Merr zgjidhje furnizimi me ujë për banorët në rrugën ‘Ali Shefqeti’, UKT përfundon shtrimin e linjës së re

Merr zgjidhje furnizimi me ujë për banorët në rrugën ‘Ali Shefqeti’,  UKT përfundon shtrimin e linjës së re

Punonjësit e UKT

Merr zgjidhje furnizimi me ujë të pijshëm për banorët e rrugës “Ali Shefqeti” në njësinë nr. 1 të kryeqytetit. Pas ankesave të banorëve për problemet e furnizimit me ujë ka ndërhyrë ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizimeve të Tiranës, e cila ka nxjerrë jashtë funksionit linjën e vjetër të ujësjellësit që ishte tejet e amortizuar dhe ka shtruar një linjë tërësisht të re.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Shefqeti: 09/07/2018 10:49

    I vini asaj rruge një emër modern, ndërojani shpejt!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)