Mesazh për skenat e dhunës nga Berisha në selinë blu? Kim publikon shprehjen e Luther King: Të refuzojmë dhunën politike

Mesazh për skenat e dhunës nga Berisha në selinë blu? Kim publikon shprehjen e Luther King: Të refuzojmë dhunën politike

Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka përcjellë një mesazh nga Martin Luther King, Jr. i cili luftoi në SHBA kundër racizmit dhe refuzoi dhunën politike.

Kim është shprehur se duhet të vijojë të na frymëzojë trashëgimia e tij. Duket se ky është një mesazh për skenat e dhunës së 8 janarit përpara selisë blu nga militantët berishistë që mund të kishe rezultuar edhe fatale.

Mesazhi i Kim:

Dr. Martin Luther King, Jr nderohet në SHBA dhe në mbarë botën jo vetëm për përpjekjet e tij për drejtësi dhe barazi për të gjithë, por edhe për refuzimin e dhunës politike. Le të vazhdojë të na frymëzojë trashëgimia e tij

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

Rama inspekton punimet në bulevardin kryesor të Shkodrës: Duhet projekt i unifikuar si në Korçë e Gjirokastër! Beci: Përfundon brenda 5 muajsh

Rama inspekton punimet në bulevardin kryesor të Shkodrës: Duhet projekt i unifikuar si në Korçë e Gjirokastër! Beci: Përfundon brenda 5 muajsh