Mesazhi/ Yuri Kim uron Mimi Kodhelin për zgjedhjen zv. Presidente e Asamblesë Parlamentare në NATO

Ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja Yuri Kim, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar deputetin Mimi Kodheli për zgjedhjen si Zëvendës Presidente në Asamblenë Parlamentare të NATO-s.

"Urime Mimi Kodheli për emërimin si Zëvendës Presidenti i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, shqiptari i parë që mban këtë post të rëndësishëm. Ne shpresojmë ta shohim atë duke punuar me Presidentin e Asamblesë Parlamentare Gerry Connolly, për të forcuar NATO-n!" shkruan Kim në Twitter.

Mimi Kodheli u zgjodh dje unanimisht si zëvendëspresidente e Asamblesë Parlamentare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut, duke u bërë kështu e para shqiptare që zgjidhet në një pozicion të tillë të një organizate ndërkombëtare.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento

Komente

  • Caci: 24/11/2020 20:28

    Mire mo mire kushedi ca, po na sqaroni ca "organizate" eshte kjo asambleja dhe ca roli ka. Eshte thjesht nje forum i deputeteve te vendeve anetare lidhur me sigurine. Nuk eshte ndonje uauuuuuu qe Mimi u be zv.presidente.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Fotolajm/ E rrallë, zbardhet nga dëbora shkretëtira e Saharasë! Temperaturat zbresin deri në -2 gradë celsius