Mesdita sjell rrebeshe e ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Foto ilustruese

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme do të dominojne në të gjithë territorin ditë e sotme, ku më të dukshme vranësirat do paraqiten në zonat linodre, por pa rrezikuar reshje.

Sipas MeteoAlb, mesdita sjellë zhvillim të vranësirave në pjesën më të madhe të vendit duke gjeneruar rrebeshe afat-shkurtër shiu dhe ministuhi lokale breshëri. Ndërsa orët e vona të pasdites dhe nata sërish do të jenë në ndikimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit POR ulen në mesditë DUKE shënuar vlerat minimale dhe maksimale 13°C deri në 30°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

J.SH./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Karaburuni ende nën 'pushtetin' e flakëve, situata kritike, digjen qindra hektarë me shkurre e pemë! Punonjësit e zonave të mbrojtura në 'luftë' me zjarrin prej 4 ditësh