Meta e paditi në SPAK, Kuvendi: Pretendimet për manipulim ose falsifikim, nuk qëndrojnë

Meta e paditi në SPAK, Kuvendi: Pretendimet për manipulim ose falsifikim, nuk qëndrojnë

Kuvendi i Shqipërisë ka reaguar pasi Presidenti i Shqipërisë e paditi sot SPAK me akuzën e falsifikimit të dokumenteve zyrtare. Në reagimin e Kuvendit hidhen poshtë akuzat e Metës për manipulim apo falsifikim dokumentesh.

“Në respekt të pavarësisë së institucioneve kushtetuese, duke qenë se Gjykata Kushtetuese është tërhequr për të marrë vendim, Kuvendi respekton heshtjen dhe nuk bën komente për rastin në fjalë. Përsa i takon pretendimeve të Presidentit të Republikës për manipulim ose për falsifikim, me përgjegjësi të plotë sqarojmë se këto pretendime nuk qëndrojnë. Kuvendi i Shqipërisë, në datën 4 shkurt 2022, ka depozituar pranë Gjykatës Kushtetuese dokumentacionin zyrtar ligjor që lidhet me çështjen në shqyrtim", thuhet në reagimin e Kuvendit.


Lajmi kryesor:

DOKUMENTI/ Meta padit Kuvendin: Falsifikimi i dokumentit, tentativë për grusht shteti! Iki nëse më shkarkon Kushtetuesja? S'do të ketë brava shtesë në Presidencë! Kuvendi: Pretendimet s'qëndrojnë


  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Begaj e priti në takim për zgjedhjet vendore, Bylykbashi në ‘Kontrast’: Isha në cilësinë e nënkryetarit të PD-së, Presidenti njohu vendimin e gjykatës

Begaj e priti në takim për zgjedhjet vendore, Bylykbashi në ‘Kontrast’: Isha në cilësinë e nënkryetarit të PD-së, Presidenti njohu vendimin e gjykatës