Meta falenderon ambasadorët e BE-së: Mirënjohje për ndihmën bujare për Shqipërinë ndaj COVID-19

Luigi Soreca, Ilir Meta

Presidenti ilir Meta ka falenderuar vendet e BE-së, për ndihmën që i kanë dhënë Shqipërisë në përballimin e koronavirusit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shprehu mirënjohjen për mesazhet e ngrohta të ambasadorëve të vendeve të BE-së në Shqipëri, të cilët janë gjendur pranë vendit në këto ditë të vështira.

"Falenderim dhe mirënjohje të thellë vendeve mike të Bashkimit Europian për ndihmën bujare të dhënë Shqipërisë për përballimin e pasojave të COVID-19. Së bashku do t'ia dalim!" shkruan Meta.

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë