Meta 'kërkon ndihmë', takon në Korçë 'mallkuesin' e famshëm të Edi Ramës! Ky i fundit i bën poezi

Ilir Vrenozi është një emër i njohur në rrjete sociale ku njihet për poezitë e tij kritikuese kundër politikës, kryesisht kundër Edi Ramës. Ky personazh është komik në rrjete sociale, por duket se Presidenti Meta t’i kushtojë rëndësi atij dhe t’i shkojë për vizitë (Vallë po kërkon ndihmë kundër Edi Ramës?!)

Meta ka takuar “korçarin më të famshëm”, Ilir Vrenozin, i cili i ka thurur disa vargje presidentit.

Poezia e Vrenozit për Ilir Metën:

Kjo është thjeshtësi,

S’di ta them më mirë,

Vlerë për një njeri,

Që zemrën ka të tillë.

Shkele këtë prag,

Për mua je fisnik,

Mirënjohjen e ke hak,

Një mik përmbi mik

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

 • Skrapari: 08/03/2021 08:15

  O zot cfar mekati kan ber shqiptaret..o zot te lutem ma thuaj ?

  Përgjigju
 • Populli: 08/03/2021 06:42

  2 KokëKarët bashkë, në fakt dhe se gjykoj dot më shumë, sepse për aq sa nivel ka Pordhidenti kjo nuk është ndodhi e madhe...

  Përgjigju
 • Toni: 08/03/2021 06:28

  Një qeros “president”+ një qeros “poet”= 0 me xhufkë!

  Përgjigju
 • Like: 08/03/2021 05:59

  I ngjaka shume like injoranti dhe kokemadhi dhe duhet te jete si ai

  Përgjigju
 • Temi: 08/03/2021 05:25

  Ky eshte katandisur si lypes, dere me dere. Edi Rama je largpames, e vure president qe te diskreditohet ne syte e shqiptareve. Turp, nje palaco president, nuk ndodh ne asnje vend te botes. Ky eshte precedenti shqiptare. Presidentet jane figura plot dinjitet e madheshti, ndiqet protokolli i etikes, ky si lamash, shtepi me shtepi me karagjozat, me kembet zvarre , anemik njeri. Turpi I Shqiperise!!!

  Përgjigju
 • edi: 07/03/2021 23:53

  Mirenjohjen e ke hak , Nje mik me shume se nje Armik Xhuxhi Meta

  Përgjigju
 • korcari: 07/03/2021 23:31

  ne fal me karagjozi do thuash kujt i plas per kete qe takoi ky eshte nje mbetje humane dembel qe pret nga te tjeret ti japin ndonje lepirse dhe meta po sillet si karagjoz se e pret fundi i tij

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

20 plumba, zbardhen emrat e të plagosurve sot në Elbasan