Meta kujton Ibrahim Rugovën: Angazhimi i tij për paqen e lirinë mbeten shembuj frymëzimi

Ilir Meta dhe Ibrahim Rugova

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar përvjetorin e ndarjes nga jeta të ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Përmes një postimi në Facebook, Meta shkruan se angazhimi i Rugovës për zgjimin kombëtar, vizionin e Kosovës për paqe e liri mbeten shembuj të patundur frymëzimi.

Teksa citon Ibrahim Rugovën, Kreu i Shtetit, Ilir Meta e mbyll postimin e tij me frazën: Ëndrra e Presidentit Rugova vazhdon!

"Vizioni im është, që të kemi një Kosovë të pavarur, demokratike, me një shoqëri politikisht tolerante dhe me një ekonomi solide, e integruar në BE dhe NATO, si dhe të vazhdojmë marrëdhëniet tona të mira me SHBA." - IBRAHIM RUGOVA

Angazhimi i Tij jetësor për zgjimin kombëtar, vizioni euroatlantik për Kosovën Republikë, për paqen, lirinë, stabilitetin, demokracinë dhe bashkëjetesën në rajon, mbeten shembuj të patundur frymëzimi për t'i shërbyer me përkushtim, dinjitet dhe krenari çështjes shqiptare. Ëndrra e Presidentit Rugova vazhdon

 


Lajmi kryesor:

Rama kujton Ibrahim Rugovën: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë ai do të lartësohet në sytë e shqiptarisë


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagoset simpatizanti  i PD në Kavajë, qindra militantë grumbullohen në zyrën  elektorale (VIDEO)