Meta mbështet thirrjen e KQZ-së: Sa më shumë parti dhe kandidatë, do të thotë më shumë mundësi për një pjesëmarrje historike në referendumin e 25 prillit

Presidenti Ilir Meta

Pas thirrjes së kreut të KQZ-së Iliran Celibashi drejtuar partive politike për dorëzimin e listave të kandidatëve brenda afatit, ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta duke thënë se mbështet këtë thirrje.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ai shkruan se sa më shumë parti, sa më shumë zgjedhje të ndryshme për qytetarët, sa më shumë kandidatë me integritet të lartë moral e qytetar dhe të pa kapur nga dekriminalizimi, do të thotë më shumë mundësi për një pjesëmarrje historike në referendumin e 25 prillit për të ardhmen evropiane të Shqipërisë.


Lajmi kryesor:

Kreu i KQZ-së Celibashi thirrje partive politike: Dorëzoni brenda afateve dhe jo në moment të fundit emrat e kandidatëve për deputet


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?×

Lajmi i fundit

John

PS mbyll në Durrës fushatën elektorale, Rama: PD detyroi Mziun të kërkonte falje, ku akoma s’ka kërkuar falje për ngjarjen e Elbasanit! Prita që Likja të marrë sopatën për kandidatin e vet