Meta: Mbështetje për komunitetin, mesazhi i LSI në 10 vjetorin e krijimit

TIRANË, 7 Shtator/ATSH/-Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka vizituar Shtëpinë e Fëmijëve "Vatra e Ngrohtë" në Gjirokastër dhe ka marrë pjesë në aktivitetet e organizuara nga LRI për pastrimin e disa rrugëve në kuadër të veprimtarive të ndryshme sociale të organizuara në ditën e 10-vjetorit të themelimit të LSI-së.
Në këtë vizitë, Kryetari i Kuvendit shoqërohej nga Prefektja e Qarkut të Gjirokastrës,Zaimira Rami dhe deputeti Vangjel Tavo.
Gjatë vizitës në Shtëpinë e Fëmijëve "Vatra e Ngrohtë", Meta mbështeti nismën e Lëvizjes Rinore për Integrim ku u shpërndanë dhurata për fëmijët jetimë.
Kryetari i LSI-së uroi fëmijët me rastin e vitit të ri shkollor që pritet të fillojë së shpejti dhe shprehu solidaritetin për të dhënë mbështetje të vazhdueshme për ta.
Në bashkëbisedimin me drejtoreshën e Shtëpisë së Fëmijëve "Vatra e Ngrohtë", zMeta garantoi drejtuesit e këtij institucioni për mbështetje.Ne fjalën e tij, Meta tha se mesazhi i solidaritetit, i ndihmës dhe i mbështetjes për fëmijët në nevojë, për të moshuarit dhe për komunitetin në përgjithësi është mesazhi kryesor që synohet të përcillet me rastin e 10-vjetorit të krijimit të LSI-së. Meta ka ndjekur nga afër aksionin vullnetar të dhjetëra të rinjve dhe të rejave, anëtarë dhe simpatizantë të LRI-së për pastrimin e disa rrugëve në Gjirokastër, midis të cilave rrugën qëtëçon në Ujësjellësin e Ali Pashës dhe atë që tëçon në Murin e Thatë, një tjetër monument unik në Gjirokastër.Me rastin e 10-vjetorit të themelimit të LSI-së, kjo forcë politike ka organizuar në të gjithë vendin një sërë aktivitetesh sociale në ndihmëtë komunitetit, ambienteve publike dhe në shtëpitë e fëmijëve jetimë./a.gegvataj/

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha: Ligji i parashkrimit s'mund të ekzistojë për zyrtarët e lartë! Ne do marrim masat, ata që kryejnë korrupsion s'do shpëtojnë