Meta nën shoqërinë e Kryemadhit mbetet pa fjalë nga kosi i Prevallës: Çmim ndërkombëtar...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vijon të shijojë freskinë e malit në zonën turistike të Prevallës, në këto ditë të nxehta gushti.

Presidenti i Republikës vijon pushimet në malësinë e Sharrit. Ai konkretisht ka zgjedhur të pushojë në këto ditë të nxehta gushti në Prevallë. Nga atje ai ka ndarë me ndjekësit edhe një foto nën shoqërinë e bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi dhe një blegtori të quajtur Bajram.

Duke se ai po i shijon shumë pushimet në Prevallë dhe sidomos kosin që bën kjo zonë. Meta shkruan se nëse do të kishte një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, atë do ta fitonte Bajrami, në Prevallë.

“Nëse do jepej një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, nuk do habitesha që vendin e parë do ta fitonte Bajrami, këtu në Prevallë.

Edhe pse dikur mësues, ai i është rikthyer tani traditës shekullore të familjes së tij si blegtor, duke shkëlqyer me punën dhe produktet mjaft cilësore.

I lumtur të njihja këtë njeri të mrekullueshëm” shkruan Meta.

 • Sondazhi i ditës:

  Deklarata e ambasadores Yuri Kim, a duhet ta pranojë Basha marrëveshjen për Reformën Zgjedhore?

Komento

Komente

 • Likja: 14/08/2019 15:21

  Mos harro ta dekorosh kosin Like me nje dekret te ri ha ha ha.....

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 14/08/2019 13:23

  I shofte fara si familje o rrace mu..

  Përgjigju
 • selam labi: 14/08/2019 13:17

  kujdes se e keni ujkun mrena jush e do ju haje gjithe kopene , o popull si smoret vesh njehere zhdukeni kete faqezi njehere e pergjithmon qe vodhi e po i vjedh perdite shqiptaret kembe e koke

  Përgjigju
 • Beni: 14/08/2019 09:42

  I ziu ti e mjere ne. Na zuri dhe po heqim te zinjte e ullirit nga jute gjithe.

  Përgjigju
 • Ariuteqiu: 14/08/2019 09:38

  Kujdes Monikën se ka ngrënë kos gjithë jetën plaku, e jo si ty qe e zbulove në moshë të madhe...

  Përgjigju
  • O tej: 14/08/2019 13:19

   Monika ka pire e ka ngrene palce kurrizi ... kurse Meta ka ngrene monje kocke cfar i kan lene te tjeret×

Lajmi i fundit

John

Topi në fushën e Bashës/ Pas takimit me ambasadorin gjerman dhe aleatët, kreu i PD-së 'ngujohet' në seli