Meta: Partia e Lirisë do t'i shërbejë dekorruptimit të shtetit dhe opozitës që shiti mandatet

 

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar dekorruptimin e qeverisë por edhe të vetë opozitës që shiti mandatet. Në konferencën për shtyp theksoi se këto do të jenë prioriteti i Partisë së Lirisë.

“Partia e Lirisë çdo ditë dhe sekond do t'i shërbejë dekorruptimit. Situata në Shqipëri arriti në këtë nivel të kapjes së shtetit por çdo gjë është kapur nga një njeri. Dekorruptimit të shtetit dhe gjithçka që i shërben transparencës gëzon respektin e Partisë së Lirisë. Dekorruptimi i vetë opozitës. Të opozitës që shiti mandatet.

Dekorruptimi i qeverisjes, shoqërisë, shtetit është prioriteti hynë kryesorë përmes revolucionit antikorrupsion. Korrupsioni ka instaluar frikën, varfërinë, ka cënuar rëndë dinjitetin e shumë familjeve shqiptare, varësinë e grupeve kriminale. Sa më të varfër të jenë shqiptarët dhe sa më e korruptuar të jetë banda në pushtet, aq më kollaj e ka të vërë dorë në zgjedhje dhe për të blerë votat e shqiptarëve. Ky është prioriteti ynë kryesor dhe referendumi. Vetëm referendumi e zgjidh këtë çështje dhe kjo do të thotë se populli shqiptar do të marrë fuqinë që ia kanë rrëmbyer në mënyrën më të padrejtë”, tha Ilir Meta.

Meta prezantoi dhe Brisida Shehajn, si Koordinatore Kombetare e Luftes kundër Korrupsionit ne Partine e Lirise.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri të Kosovës, Meta: Beogradi të heqë dorë nga nxitja e grupeve kriminale, politikë destruktive dhe destabilizuese


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rinas, po ikte nga Shqipëria, në pranga 60 vjeçari! I dënuar me 7 vite burg në Itali

Rinas, po ikte nga Shqipëria, në pranga 60 vjeçari! I dënuar me 7 vite burg në Itali